Zabavme sa s google!

Autor: Sára Minárová | 15.9.2012 o 21:09 | (upravené 15.9.2012 o 22:07) Karma článku: 8,76 | Prečítané:  1697x

Ľudia väčšinou používajú google len vtedy, keď potrebujú niečo rýchlo nájsť, zistiť, ale komu by napadlo, že s vyhľadávačom sa dá zabávať? A nielen jedným spôsobom, je ich dokonca viac. Len rozmýšľam - komu toto napadá?

Asi najznámejšie sú tzv. doodles, podľa slovníka "čmáranice". Je to stále obyčajné google logo, ale mierne pozmenené - väčšinou iba na obrázok, no často sa tam objavujú dychvyrážajúce veci - počas olympiády sme si mohli zasúťažiť v niektorých disciplínach (beh cez prekážky, vodný slalom, futbal, basketbal), namiesto gitary a klavíra som hrala na google logu... Ľudia, ktorí za týmto všetkým stoja, musia mať nekonečnú fantáziu.

Zábavka, ktorá mňa osobne fascinuje asi najviac, sa volá google gravity. Stačí zadať túto frázu do vyhľadávača, kliknúť na prvý výsledok a môžte sa hrať. Vyzerá to ako obyčajný vyhľadávač, ale po naťukaní hocijakého slova sa zhora začnú sypať kúsky informácií. Vy ich môžete myšou ľubovoľne prehadzovať a premiešavať.

Ďalšie prekvapenie vás čaká, keď napíšete do vyhľadávača frázu "do a barrel roll". To sa dá len veľmi ťažko ilustrovať printscreenom.

Niečo pre matematikov. Pri pohľade na nasledujúci výraz by asi väčšina z nás nevedela, čo si s ním počať : (sqrt(cos(x))*cos(200x)+sqrt(abs(x))-0.7)*(4-x*x)^0.01, sqrt(9-x^2), -sqrt(9-x^2) from -4.5 to 4.5. Substitúcia? Súčtové vzorce? Nie, skúsim ho zadať do googlu. Čo to spraví.

Kto by bol už otrávený z toho, že písmo vo vyhľadávači má stále rovnaký tvar, nech skúsi napísať do vyhľadávača slovo "tilt".

Škoda, že ďalšia zaujímavosť, ktorú tu chcem predstaviť, momentálne nefunguje. Uznávam, je momentálne dosť neaktuálna, ale verím, že o pár mesiacov ju zase obnovia. Minulú zimu sme sa poniektorí zabávali neustálym zadávaním frázy "let it snow". Aj keď na obrázku nižšie nasnežilo až tak, že obrazovka vyzerá skôr zahmlená, ako zasnežená. Žeby snehová kalamita?

Takisto je možné vyhľadávať v klingonštine či v pirátskom jazyku, ale ja osobne nerozumiem z týchto rečí ani slovo. Možno to niekto zužitkuje, žeby napríklad taký Sheldon Cooper?

Google prekladač má dokonca aj zmysel pre rytmus! Zadajte do okna vľavo nižšie uvedený sled hlások, ako východzí jazyk nastavte nemčinu a vypočujte si beatbox.

pv zk bschk pv zk pv bschk zk pv zk bschk pv zk pv bschk zk bschk pv bschk bschk pv kkkkkkkkkk bschk bschk bschk pv zk bschk pv zk pv bschk zk pv zk bschk pv zk pv bschk zk bschk pv bschk bschk pv kkkkkkkkkk bschk bschk bschk pv zk bschk pv zk pv bschk zk pv zk bschk pv zk pv bschk zk bschk pv bschk bschk pv kkkkkkkkkk bschk bschk bschk pv zk bschk pv zk pv bschk zk pv zk bschk pv zk pv bschk zk bschk pv bschk bschk pv kkkkkkkkkk bschk bschk bschk pv zk bschk pv zk pv bschk zk pv zk bschk pv zk pv bschk zk bschk pv bschk bschk pv kkkkkkkkkk bschk bschk bschk

Stavím sa, že Chucka Norrisa poznáte. Či máte pred ním rešpekt a veríte všetkým faktom o ňom, to neviem. Len som nadobudla pocit, že google sa ho bojí. Alebo sa ho aspoň kedysi bál. Dnes už tento výsledok neviem nájsť.

Som si istá, že tu ešte mnoho vecí chýba. A ani to málo, čo je tu, nie je z mojej hlavy. Viac nádete napríklad tu alebo tu. Alebo jednoducho zadajte do googlu frázu "funny stuff to do with google".

Veľa zábavy! :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?